Húževnatec Jedlý - Shiitake 3790 - Kolíky

Kód: 211
€7,99 €7,99 / 1 ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Húževnatec Jedlý - Shiitake 3790 - Kolíková Sadba 150KS

Detailné informácie

Podrobný popis

Húževnatec Jedlý ( Lentinula Edodes ) Shiitake varianta 3790 - Huba shiitake je druhá najpestovanejišia huba na svete. Jej chuť je absolútne fantastická a málo, ktorá huba sa jej chuťou, kvalitou a liečivými účinkami vyrovná. Variana 3790 je veľmi populárna, rýchlo prerastá drevom a tvorí množstvo pekných tuhých plodníc s mäsitým klobúčikom. 

Kolíková sadba je určená na inokulovanie zdravého dreva tvrdých listnatých stromov (buk, dub, javor,  atď) Inokulujeme hrubé konáre nad 10cm alebo kmene do priemeru 25 cm. Na inokuláciu budeme potrebovať vŕtačku, vrták o priemere 8mm, štetec alebo tampón na nanášanie vosku a včely vosk, alebo parafín.

Postup: Čerstvo drevo inokulujeme 3 až 8 týždňov po spílení. Vyberáme len to najzdravšie drevo s nepoškodenou kôrou ! Do dreva vŕtame diery cca 42 mm hlboké, podľa priloženého obrázku (obrázok č.2) Po navŕtaní dier, do nich natčieme kolíky za pomoci kladiva a následne ich pretrieme roztopeným voskom alebo parafínom. Taktiež voskom pretrieme aj poškodené časti kôre. Takto naočkované kláty necháme vo vlhkom prostredí pri teplote od 15 do 26 stupňov prerastať 6-12 mesiacov. Záleží od hrúbky klátikov, teploty okolia a vlhkosti. Dbáme nato, aby nám kláty nevyschli. (ideálne miesto skladovania je vlhká pivnica, vonku v tieni pod stromami prekryte fóliou. NIkdy neukladáme na zem, ale na paletu alebo niečo tomu podobné aby sa nám do klátov nedostali huby z vlhkej zeme. Po kompletnom prerastení kláty postavíme do šikmej polohy a intenzívne polievame ľadovou vodou zo studne(,keď sa nám nenahodia malé plodničky do 5tých dní namočíme kláty na celú noc do vody). Teplota okolia musí dosahovať nad 12 stupňov. Po zbere úrody necháme kláty cca mesiac oddýchnuť a proces opakujeme. Kláty nám budú rodiť 3-5 rokov.

Dodatočné parametre

Kategória: Hubová sadba na kolíkoch
Hmotnosť: 0.5 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Svet Hub - sme my ! Vyrábame tie najkvalitnejišie sadby a substráty. Všetko laboratórne testujeme a za kvalitu ručíme !