Hliva Čierna Perla - Hubový Substrát

Kód: 229
€8,99 €8,99 / 1 ks
Substrát práve dozrieva
Môžeme doručiť do:
14.6.2024
Položka bola vypredaná…

Hliva Čierna Perla ( Pleurotus Ostreatus ) - hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie. Skvelá varianta na pestovanie v interiéry, počas dlhých chladných mesiacov.

Váha substrátu min. 4kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Hliva Čierna Perla ( Pleurotus Ostreatus ) Plack Pearl - profesionálny hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie.

Popis Huby: Krásna huba, mimoriadne chutná, jedná sa o kríženca Hlivy Ustricovej s Hlivou Kráľovskou, ktorý sa k nám dostal z Japonska. Huba vhodná pre začiatočnínajucich pestovateľov. Dobre sa jej darí aj v interiéri.

Video návod na pestovanie TU (pestujeme identicky ako Hlivu Ružovú).

Pestovanie:Tento substrát je plne kolonizovaný a nepotrebuje ďalší čas na dozretie, je pripravený na plodenie. Hubu pestujeme tak že z boku urobíme rez ostrým nožom v tvare X, v strede substrátu (rovnako, ako pri hlive ružovej alebo ustricovej). Snažíme sa prerezať len obal. Blok umiestnime do pestovateľského stanu alebo na tienisté miesto (či už v byte, alebo vonku na záhrade). Pokiaľ budeme pestovať v pestovateľskom stane, prvé dni udržujeme, čo najvyššiu vlhkosť ( 90-95%) a miesto, kde sme mycélium odhalili môžme dodatočne zvlhčiť rozprašovačom, keď zbadáme, že sa nám v reze, alebo na vrchu mycelia objavili aspoň 5 cm veľké plodnice, môžme vlhkosť znížiť na cca 80. Po cca týždni maximálne dvoch by mala byť naša hliva pripravená na zber (pri teplotách nad 25 C už po piatich dňoch). Pokiaľ pestujeme hubu v byte, alebo pod stromami na záhrade treba dbať na dostatočne poprašovanie vodou z rozprašovača (prvé 3 dni 7 a viac x denne po nahodení plodníc stačí 3-4x denne). Hubu nepolievame ! V substráte  je dostatok vody pre 2-3 úrody, účelom poprašovania je zabrániť vysýchaniu plodnice.

Teplota: 10 až 28 C, hube sa darí v širšom spektre teplôt.

Umiestnenie: Exteriér - Tienisté miesto pod stromami, huba má rada teplo a vlhko. V interiéri - Umiestnime pri kuchynské umývadlo alebo ak máme v kúpeľni okno tak sa jej bude dariť aj tam, huba ma rada vlhké miesta v dome. Nezabúdajte nato, že hliva potrebuje svetlo aspoň 6 hodín denne (12 je ideálne) 

Úroda: 1 - 1.5KG z jedného substrátu. 

Dodatočné parametre

Kategória: Hubové Substráty
Hmotnosť: 4.2 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Svet Hub - sme my ! Vyrábame tie najkvalitnejišie sadby a substráty. Všetko laboratórne testujeme a za kvalitu ručíme !