Hliva Lievikovitá Citrónová - Hubový Substrát

Kód: 61
€8,99 €8,99 / 1 ks
Substrát práve dozrieva
Môžeme doručiť do:
14.6.2024
Položka bola vypredaná…

Hliva Citrónová ( Pleurotus Citrinopileatus ) Golden Oyster - hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie.

Váha substrátu min. 4 kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Hliva Lievikovitá Citrónová ( Pleurotus Citrinopileatus ) Golden Oyster - profesionálny hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie.

Popis Huby: Krásna huba, citrónovo-anízovej vône. Pri dostatočne silnom svetla tvorí krásne žlto jačivé trsy miskovitých plodníc. Veľmi chutná huba.

NáročnosťZačiatočník

Pestovanie: Tento substrát je plne kolonizovaný a nepotrebuje ďalší čas na dozretie, je pripravený na plodenie. Hubu pestujeme tak, že z boku substrátu (približne v strede) urobíme rez ostrým nožom v tvare X, Snažíme sa prerezať len obal. Blok umiestnime do pestovateľského stanu alebo na tienisté miesto (či už v byte, alebo vonku na záhrade). Pokiaľ budeme pestovať v pestovateľskom stane, prvé dni udržujeme, čo najvyššiu vlhkosť ( 90-95%) a miesto, kde sme mycélium odhalili môžme dodatočne zvlhčiť rozprašovačom, keď zbadáme, že sa nám v reze mycélia objavil aspoň 5 cm veľký trs, môžme vlhkosť znížiť na cca 80. Po cca týždni až dvoch by mala byť naša hlava pripravená na zber. Pokiaľ pestujeme hubu v byte alebo pod stromami na záhrade treba dbať na dostatočne poprašovanie vodou z rozprašovača (3-4x denne - jedny dva streky sú dostačujúce, počas prvých dní môžme poprašovať častejšie, aby sa nám vyformovali krajšie plodničky). Hubu nepolievame ! V substráte  je dostatok vody pre 2-3 úrody, účelom poprašovania je zabrániť vysýchaniu plodnice.

Teplota: 13 až 28 C, huba preferuje mierne teploty 18-22C.

Umiestnenie: Exterier - Tienisté miesto pod stromami, táto hliva miluje vlhko. V interiéri - Umiestnime pri kuchynské umývadlo alebo ak máme v kúpeľni okno tak sa jej bude dariť aj tam, huba ma rada vlhké miesta v dome. Nezabúdajte nato, že hliva potrebuje svetlo aspoň 6 hodín denne (12 je ideálne) 

Úroda: 1 - 1.5KG z jedneho substratu.

Viac sa o pestovaní dozviete v našom pripravovanom video návode.

Dodatočné parametre

Kategória: Hubové Substráty
Hmotnosť: 4.2 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Svet Hub - sme my ! Vyrábame tie najkvalitnejišie sadby a substráty. Všetko laboratórne testujeme a za kvalitu ručíme !