Hliva Kráľovská - Hubový Substrát

Kód: 88
€8,99 €8,99 / 1 ks
Substrát práve dozrieva
Môžeme doručiť do:
14.6.2024
Položka bola vypredaná…

Hliva Kráľovská ( Pleurotus Eryngii ) King Oyster - hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie.

Váha substrátu min. 4 kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Hliva Kráľovská - ( Pleurotus Eryngii ) - King Oyster - prerastený profesionálny hubový substrát pripravený na pestovanie.

Popis Huby: Krásna a veľmi chutná huba. Keď je huba surová ma jemnú vôňu, ktorá sa plne uvoľní pri spracovaní. Jej veľký hlúbik je veľmi chutný a používa sa často ako náhrada mäsa. Grilovana hliva kráľovská pretretá domácim cesnakovým maslom je hotový gurmánsky zážitok.

Video návod ako správne pestovať túto hubu doma nájdete TU.

Pestovanie: Tento substrát je plne kolonizovaný a nepotrebuje ďalší čas na dozretie, je pripravený na plodenie. Na vrchnej časti obalu (pod zvarom) spravíme 3-4 cm dlhý rez, aby sa nám dostal k mycéliu čerstvý vzduch. Substrát odložíme na chladnejišie miesto(15-17 C) na 2-3 dni s tým, že do vnútra raz za deň rozprašovačom strekneme jeden krát. (Zabránime vyschnutiu vrchu substrátu) Blok umiestnime do pestovateľského stanu alebo na tienisté miesto (či už v byte, alebo vonku na záhrade).Vrch obalu zrežeme na výšku, aké chceme dlhé hlúbiky (10cm nad vrchom mycélia je štandard, pokiaľ hlúbik chceme väčší necháme viac). Pokiaľ budeme pestovať v pestovateľskom stane, prvé 3-4 dni udržujeme, čo najvyššiu vlhkosť ( 90-95%), keď zbadáme, že sa nám na vrchu mycélia objavia malé huby môžme vlhkosť znížiť na cca 80. Po cca týždni by mala byť naša hlava pripravená na zber. Pokiaľ pestujeme hubu v byte alebo pod stromami na záhrade treba dbať na dostatočne poprašvanie vodou z rozprašovača (3-4 x denne jeden dva streky sú dostačujúce). Hubu nepolievame ! V substráte  je dostatok vody pre 2-3 úrody, účelom poprašovania je zabrániť vysýchaniu plodnice.

Teplota: 10 -25 C ideálne 15-18 C

Umiestnenie: Exteriér - Tienisté miesto pod stromami. V interiéri - Umiestnime v, čo najchladnejišej časti domu alebo bytu mimo priameho slnečného svetla. V byte sa hlive dobre darí na zemi, kde je, čo najchlanejišie. Nezabúdajte nato, že hliva potrebuje svetlo aspoň 6 hodín denne (12 je ideálne) 

Úroda: 1 - 1.5KG z jedneho substratu.

Viac sa o pestovaní dozviete v našom pripravovanom video návode.

Dodatočné parametre

Kategória: Hubové Substráty
Hmotnosť: 4.2 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Svet Hub - sme my ! Vyrábame tie najkvalitnejišie sadby a substráty. Všetko laboratórne testujeme a za kvalitu ručíme !