Hliva Ustricová - Hubový Substrát

Kód: 55
€7,99 €7,99 / 1 ks
Substrát práve dozrieva
Môžeme doručiť do:
14.5.2024
Položka bola vypredaná…

Hliva Ustricová ( Pleurotus Ostreatus) Grey Oyster - hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie.

 Váha substrátu min. 4 kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Hliva Ustricová ( Pleurotus Ostreatus) Grey Oyster - profesionálny hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie.

Popis Huby: Klasická a veľmi populárna hliva ustricová. Veľmi chutná a rýchlo rastúca

NáročnosťZačiatočník

Pestovanie:Tento substrát je plne kolonizovaný a nepotrebuje ďalší čas na dozretie, je pripravený na plodenie. Hubu pestujeme tak, že z boku substrátu (približne v strede) urobíme rez ostrým nožom v tvare X, Snažíme sa prerezať len obal. Blok umiestnime do pestovateľského stanu alebo na tienisté miesto (či už v byte, alebo vonku na záhrade). Pokiaľ budeme pestovať v pestovateľskom stane, prvé dni udržujeme, čo najvyššiu vlhkosť ( 90-95%) a miesto, kde sme mycélium odhalili môžme dodatočne zvlhčiť rozprašovačom, keď zbadáme, že sa nám v reze mycélia objavil aspoň 5 cm veľký trs, môžme vlhkosť znížiť na cca 80. Po cca týždni až dvoch by mala byť naša hliva pripravená na zber. Pokiaľ pestujeme hubu v byte alebo pod stromami na záhrade treba dbať na dostatočne poprašovanie vodou z rozprašovača (3-4x denne - jedny dva streky sú dostačujúce, počas prvých dní môžme poprašovať častejšie, aby sa nám vyformovali krajšie plodničky). Hubu nepolievame ! V substráte  je dostatok vody pre 3-4 úrody, účelom poprašovania je zabrániť vysýchaniu plodnice.

Teplota: 5 až 25 C, huba preferuje mierne teploty 16-20C.

Umiestnenie: Exteriér - Tienisté miesto pod stromami, táto hliva miluje vlhko. V interiéri - Umiestnime pri kuchynské umývadlo alebo ak máme v kúpeľni okno tak sa jej bude dariť aj tam, huba ma rada vlhké miesta v dome. Nezabúdajte nato, že hliva potrebuje svetlo aspoň 6 hodín denne (12 je ideálne) 

Úroda: 1,5 - 2KG z jedneho substrátu.

Viac sa o pestovaní dozviete v našom pripravovanom video návode.

Dodatočné parametre

Kategória: Hubové Substráty
Hmotnosť: 4.2 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Svet Hub - sme my ! Vyrábame tie najkvalitnejišie sadby a substráty. Všetko laboratórne testujeme a za kvalitu ručíme !