Húževnatec Jedlý - Shiitake - Hubový Substrát

Kód: 79
€8,99 €8,99 / 1 ks
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

Húževnatec Jedlý ( Lentinula Edodes ) Shiitake - hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie.

Váha substrátu min. 4 kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Húževnatec Jedlý ( Lentinula Edodes ) Shiitake - profesionálny hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie.

Popis Huby: Fantastická huba známa po celom svete svojou jedinečnou chuťou, ale aj liečivými účinkami.

Video návod ako správne pestovať Shiitake nájdete TU.

Pestovanie: Tento substrát je plne kolonizovaný a nepotrebuje ďalší čas na dozretie, je pripravený na plodenie(hnedá farba substrátu spolu s hnedou tekutinou na povrchu je prirodzená a je to znamenie, že substrát je zrelý). Nato, aby nám huba Shiitake začala plodiť potrebujeme u nej navodiť pocit jesene. Dosiahneme to tak, že substrát na 12 hodín umiestnime do chladničky, potom ho vyberieme a jemne po ňom dlaňou pobúchame. Zo substrátu následne odstránime obal (môžme si 1cm od spodku trochu z obalu nechať, aby nám blok nešpinil miesto kam ho umiestnenie) následne dôkladne postriekame vodou. Substrát umiestnime do pestovateľského stanu alebo na tienisté miesto (či už v byte, alebo vonku na záhrade). Pokiaľ budeme pestovať v pestovateľskom stane, prvé dni udržujeme, čo najvyššiu vlhkosť ( 90-95%) a dodatočne zvlhčujeme rozprašovačom, keď zbadáme, že sa nám na povrchu objavujú malé huby, môžme vlhkosť znížiť na cca 80. Po cca týždni by malo byť naše shiitake pripravená na zber. Pokiaľ pestujeme hubu v byte alebo pod stromami na záhrade treba dbať na dostatočne poprašovanie vodou z rozprašovača (3-4x denne, počas prvých dní môžme poprašovať častejšie, aby sa nám vyformovalo, čo najviac húb). Po prvej úrode substrát necháme dva týždne odychovať na suchom mieste, potom ho na celú noc ponoríme do ľadovej vody, aby sa nám dostatočne hydratoval a celý proces môžme znovu zopakovať.

Umiestnenie: Exteriér - Tienisté miesto pod stromami, shiitake miluje vlhko počas prvých pár dni, potom mu suchšie prostredie nevadí, puklinky na vrchu plodníc sú žiadúce a v Japonsku dokonca vyhladávane. V interiéri - Umiestnime pri kuchynské umývadlo alebo ak máme v kúpeľni okno tak sa jej bude dariť aj tam, huba ma rada vlhké, chladné miesta. Nezabúdajte nato, že každá huba potrebuje svetlo aspoň 6 hodín denne (12 je ideálne) 

 

Ideálne Kultivačné Informácie:

Substrát: 80% Drevná hmota z tvrdých listnatých stromov, 10% Otruby, 10% Jadro, vlhkosť 62-63% 

Inkubácia : Teplota v miestnosti 22-24 °C, trvanie 60-80 dní

Vybudenie plodenia: Pokles teploty 2 - 4 °C (cez noc) zvýšenie vlhkosti 90-95% (dodatočne zavlažujeme prvé dva dni)

Plodenie: Teplota v miestnosti  (5) 14-16 (24)°C, vlhkosť 85%, CO2  pod 1000ppm, Svetlo 800-1500lux

Počet úrod: 1-2  (po zbere úrody necháme substrát odýchnuť, po mesiaci na noc namočíme do chladnej vody a proces opakujeme)

Dodatočné parametre

Kategória: Hubové Substráty
Hmotnosť: 4.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

5
2x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Svet Hub - sme my ! Vyrábame tie najkvalitnejišie sadby a substráty. Všetko laboratórne testujeme a za kvalitu ručíme !