Koralovec Ježovitý - Hubový Substrát

Kód: 64
€8,99 €8,99 / 1 ks
Substrát práve dozrieva
Môžeme doručiť do:
14.6.2024
Položka bola vypredaná…

Korálovec Ježovitý ( Hericium Erinaceus ) Lion's Mane - hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie.

Váha substrátu min. 4 kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Korálovec Ježovitý - ( Hericium Erinaceus ) - Lion's Mane - profesionálny hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie.

Korálovec Ježovitý - ( Hericium Erinaceus ) - Lion's Mane - Huba s jedinečným výzorom aj chuťou. Svojim tvarom pripomína morský koral alebo chlpatú snehovú guľu. Chuťou hu mnohý prirovnávajú jemnému krabiemu mäsu. Okrem svojich výborných kulinárskych prednosti je vo svete vyhladávana aj pre svoje liečivé účinky, pomáha nášmu nervovému, tráviacemu systému. V súčasnej dobe je stredobodom záujmu mnohých vedeckých štúdii vzhľadom nato, že látky obsiahnuté v tejto hube zabraňujú starnutiu nášho mozgu a pomáhajú predchádzať chorobám spojením so starnutím. 

Video návod ako správne pestovať túto hubu nájdete TU.

Pestovanie: Tento substrát je plne kolonizovaný a nepotrebuje ďalší čas na dozretie, je pripravený na plodenie. Blok umiestnime do pestovateľského stanu alebo na tienisté miesto (či už v byte, alebo vonku na záhrade)  Na prednej strane asi v strede substrátu vyrežeme dieru do obalu o veľkosti cca 5cm(môžme aj dve, plodnice budú trošku menšie). Odhalený substrát na tomto mieste postriekame vodou z rozprašovača. Pokiaľ budeme pestovať v pestovateľskom stane, prvé 3-4 dni udržujeme, čo najvyššiu vlhkosť ( 90-95%), keď zbadáme, že sa nám tvorí na odhalenom myceliu plodnička, môžme vlhkosť znížiť na cca 80. Po cca 2-3 týždňoch by mal byť náš korálovec pripravený na zber. Pokiaľ pestujeme hubu v byte alebo pod stromami na záhrade treba dbať na dostatočne poprašvanie vodou z rozprašovača (2-3x denne jedny dva streky sú dostačujúce). Hubu nepolievame ! V substráte  je dostatok vody pre 2-3 úrody, účelom poprašovania je zabrániť vysýchaniu plodnice.

Teplota: 10 -25 C ideálne 15-18 C

Umiestnenie: Exteriér - Tienisté miesto pod stromami. V interiéri - Umiestnime v, čo najchladnejišej časti domu alebo bytu mimo priameho slnečného svetla. V byte sa mu dobré darí v kúpeľniach (huba potrebuje aspoň 6 hodín svetla) alebo blízko kuchynského umývadla. 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Hubové Substráty
Hmotnosť: 4.2 kg
Položka bola vypredaná…

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

5
3x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
5
Avatar autora | 11.6.2023
Substrát je kvalitní. Plodnice korálovce mi zatím vyrostli třikrát.
Nevypĺňajte toto pole:
AP Avatar autora Otázka 30.7.2023 18:13
Chcel by som sa opýtať ,že koľko úrody vyrastie z tohto substrátu?
Odpovedať

Značka Svet Hub - sme my ! Vyrábame tie najkvalitnejišie sadby a substráty. Všetko laboratórne testujeme a za kvalitu ručíme !