Plamienka Zimná - Hubový Substrát

Kód: 250
€7,99 €7,99 / 1 ks
Substrát práve dozrieva
Môžeme doručiť do:
14.5.2024
Položka bola vypredaná…

Plamienka Zimná (Flammulina velutipes) Enoki - hubový substrát plne prerastený mycéliom pripravený na pestovanie. Váha substrátu min. 4 kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Plamienka Zimná (Flammulina velutipes alebo filiformis(biela varianta velutipes,odroda je dostupna podla obdobia) Enoki - Gurmánska, ale aj liečivá huba. Komerčne sa pestuje v prostredí s vysokým obsahom CO2, aby sa dosiahli dlhé tenké hlúbiky a drobné klobúčiky. Takto dopestované huby pripomínajú špagety a sú v Ázii považované sa špecialitu.

Plamienku pestujeme rovnako ako Poľnicku Topoľovú, avšak plamienka nám veľmi dobre toleruje veľmi nízke teploty a bude nám rásť aj počas zimných mesiacov, v chladných piniciach pokiaľ teploty nebudú trvalo mínusové.

Umiestnenie:

Exteriér - Tienisté miesto pod stromami. V interiéri - Umiestnime mimo priameho slnečného svetla, vlhka pivnica s denným svetlom je ideálna. V byte sa jej dobré darí v kúpeľniach (huba potrebuje aspoň 6 hodín svetla) alebo blízko kuchynského umývadla. 

Substrát otvárame tesne nad vzduchovým filtrom, vo chvíli keď sa nám na povrchu substrátu začnú objavovať primordie (malinké hrudky pripomźnajucé ježkov)

Ideálne Kultivačné Informácie:

Plodenie: Teplota v miestnosti  (5) 12-16 (20)°C, vlhkosť 85%, CO2  3000-4000ppm, Svetlo 200-500lux/min. 6 h denne.

Počet úrod: 2

Očakávana úroda: 150g - 200g z 1kg čerstvého substrátu

Dodatočné parametre

Kategória: Hubové Substráty
Hmotnosť: 4.2 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Svet Hub - sme my ! Vyrábame tie najkvalitnejišie sadby a substráty. Všetko laboratórne testujeme a za kvalitu ručíme !